Το δεύτερο συνεχόμενο νταμπλ πέτυχε ο Ολυμπιακός στο χάντμπολ μετά τη νίκη του επί της ΑΕΚ με 28-21 εκτός έδρας. Οι «ερυθρόλευκοι» κέρδισαν τη σειρά με 3-1.

Πρώτος σκόρερ στον χτεσινό αγώνα για τον Ολυμπιακό ήταν ο Τζηράς με 8 γκολ, ενώ από την ΑΕΚ ο Παλεβίτσιους είχε 6.

Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από επεισόδια και διακοπή περίπου επτά λεπτά πριν το τέλος.

ΑΕΚ – Ολυμπιακός 21-28

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-5, 2-7, 3-10, 6-13, 8-15 (ημίχρονο), 10-17, 11-20, 14-23, 17-25, 19-27, 21-28

ΑΕΚ: Γεωργιάδης, Ζαμπούνης 1, Π. Νικολαΐδης, Ροζαβόλγκι, Συγγάρης, Μπάλαζ 2, Ραντούλοβιτς, Αλβανός, Μπάγιος, Γιάκομπσεν 2, Παπαδιονυσίου 2, Δομπρής 2, Νταρσουλάν, Αργυρού 1, Παλεβίτσιους 6, Βραζάλιτσα 3

Ολυμπιακός: Κρητικός, Τζηράς 8, Καραμπουρνιώτης 1, Λέμος, Μούγιτς 1, Ρέινα 3, Κανδύλας 1, Σανίκης 5, Μπούμπαλο, Κόντης, Λιάπης, Τσιλιμπάρης, Άρσιτς, Αραπακόπουλος 4, Χάλαρης, Τσίλης 3